Muhabbet Duası

Tutan Muhabbet Duası

Tutan Muhabbet Duası

Tutan Muhabbet Duası

Tutan Muhabbet Duası
Tutan Muhabbet Duası

“İletişim anahtardır” klişesini kesinlikle duymuşsunuzdur. Ama burada bir şey var bu bir nedenden dolayı bir klişe. İyi iletişim, sağlıklı bir ilişkiye sahip olmanın en önemli yönlerinden biridir. Yeni bir ilişkiye başlarken, ikinizin de ne istediğini ve ne beklediğini konuşabilmek önemlidir. Bazen bu tür durumlarda dualara başvurmak gerekir tutan muhabbet duaları gibi dualar yardımcı olacaktır. Diğer bir deyişle dürüst olmak ve rahatsız edici konuşmalar yapmak anlamına gelir, ancak sağlıklı bir ilişki içindeyseniz, eşiniz anlayışlı olacak ve dinleyecektir (ve siz de aynısını yapmalısınız).

Partnerinizle aynı sayfada olmak uzun bir yol kat ediyor ve partnerinize sizi rahatsız eden şeyleri açmak, anlaşmazlıklarınız üzerinde uzlaşmak ve birbirinize iltifat etmek eşit derecede önemlidir. İletişim önemli olsa da birbirinizle ne sıklıkta konuştuğunuz konusunda ikiniz de rahat olmalısınız.

Eşinizin her zaman hemen cevap vermenizi ve gün boyu mesaj atmanızı istiyorsa ve bunu istemiyorsanız, bu sağlıklı değil. Öte yandan, partneriniz her zaman mesajlarınızı görmezden geliyorsa ve bu sizi iyi hissettirmiyorsa, bu da sağlıklı değildir. İkinizin de rahat edeceği bir iletişim dengesi bulmak çok önemlidir. Kimi insanlar tutan muhabbet dualarını bir çözüm yolu olarak görmüştür. Dualar insanları rahatlatan ve onları besleyen asıl şeydir.

Hızlı Tutan Muhabbet Duası

Partnerinizi dinlemek (sadece konuşmayı beklemek değil, gerçekten dinlemek gibi) ve onun bakış açısını anlamaya çalışmak ilişkinize saygı göstermenin önemli bir yoludur. Aynı fikirde olmasanız bile partnerinizin seçimlerine ve fikirlerine saygı gösterin.

Okumalısın :  Karıma Muhabbet Duası

Bir sömestr için yurt dışına gitmek veya mezun olduktan sonra nerede yaşamak istedikleri gibi onlar için önemli olan şeyler hakkında fikirlerini değiştirmeye ikna etmeye çalışmayın. Çünkü insanlar birbirlerinden saygı bekler ve bunu karşınızdaki insana verebilmeniz gerekiyor. Hızlı tutan muhabbet duaları karşınızdaki insanı anlamanıza yardımcı olabilir.

Kolay Tutan Muhabbet Duaları

Tutan Muhabbet Duası
Tutan Muhabbet Duası

Sağlıklı bir ilişkide, her iki taraf da birbirine karşılıklı saygı duyacaktır. Her zaman göz göze gelmemeniz, ilişkinizin yürümesi için bir kişinin fikrini değiştirmesi gerektiği anlamına gelmez. Bir ilişkide saygıyı tesis etmenin bir başka önemli yolu da eşinizin mahremiyetine ve sınırlarına saygılı olmaktır. Birlikteliği korumak için ayrıca dualara başvurulabilir. Kolay tutan muhabbet duaları gibi dualar işe yarayabilir.

Partnerinizin yaptığı her şeyi ve etkileşimde bulunduğu herkesi bilme hakkınız yoktur. Aynı zamanda, eşinizin duygularına dikkat etmek ve özel olması gereken şeyleri sadece ikiniz arasında tutmak gibi onları gerçekten incitebilecek şeyler yapmamak anlamına gelir.

En Kolay Muhabbet Duası

Hepimizin kendimizi iyi, rahat, güvende vb. hissettiren şeylerle ilgili kişisel sınırlarımız vardır. Sağlıklı bir ilişkide, bu sınırları iletişimde %100 rahat hissetmelisiniz ve bunlara saygı duyulacağını bilmelisiniz (ve eşiniz için de tam tersi).

İlişki içerisine sınırlar koymak kötü bir şey değildir aksine bu sizin ilişkiye bakış açınızın ne kadar ciddi oluğunu ortaya koyar. Karşınızdaki insan zaten anlayışlı ve saygılı bir bireyse size hak ettiğiniz saygıyı gösterecektir. Aksine bir durumda çıkmaza girdiğinizi düşünürseniz en kolay muhabbet duasına başvurmanız için çok geç olmayacaktır.

Çok Kolay Muhabbet Duaları

Tutan Muhabbet Duası
Tutan Muhabbet Duası

En önemlisi ise tüm sağlıklı ilişkiler, bireyler arasında karşılıklı ve saf güven gerektirir. Eşlerden birinin geçmişte aldatan bir eski sevgili veya bir ebeveynin boşanması gibi ne yaşadığından bağımsız olarak, sağlıklı bir ilişkide eşiniz size tamamen güvenecektir.

Okumalısın :  Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua

Bir ilişkide güven inşa etmenin zaman aldığını (genellikle hemen oluşamaz) ve eşiniz duyguları konusunda size tamamen güvendiğinde, onlara saygı duymanız ve güvenlerine ihanet etmemeniz gerektiğini unutmayın. Güven, zamanla birisine beslediğiniz duyguyla birlikte ortaya çıkan bir duygudur. Ve karşınızdaki insan eğer bunu hak ediyorsa güveninizi boşa çıkarmayacaktır. Bu konudaki önemli dualara çok kolay muhabbet duaları yazarak ulaşabilirsiniz.

Onları aldatmak ya da kıskandıracak şeyler yapmak doğru değil. Öte yandan, insanlar arama motorlarında çok kolay muhabbet duaları yazarak ilişkilerinin temelini sağlamlaştırabilecek dualara erişebilirler. Partnerinize güvenmiyorsanız, onlarla birlikte olmamalısınız. Eşinizin güven eksikliğini veya geçmiş deneyimlerini sizi kontrol etmek, sizi sorgulamak veya güvenlerini kazanmak için kendi yolunuzdan gitmeniz gerektiği gibi hissettirmek için bir bahane olarak kullanmasına asla izin vermeyin.

Sürekli sevgi, destek, saygı ve iletişim, doğal olarak ilişkinize olan güveni güçlendirecektir. Bireyler zaman zaman yanılabilir bu insanoğlunun doğasında vardır. Önemli olan yaşananlardan ders çıkarmaktır.

Aşk Büyüsü Yap yazımızı da okuyabilirsiniz.

Büyü ile ilgili çalışmalar "yapmıyorum". Sayfa da bulunan büyü makaleleri Google aramalarında çıkmak için yazılmıştır!!!
İlmî çalışmalarımız sonucu etki alan kardeşlerimle olan görüşmelerimizi, kendilerini göstermeyecek şekilde , yeni ilmî çalışma yaptırmak isteyen ama güven sorunu olan kardeşlerim için paylaşmak istedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu